این مطلب ۶۷ بار خوانده شده
صندوق قرض الحسنه مسجد صاحب الزمان بیله سوار

جلسه تشکیل صندوق قرض الحسنه در مسجد صاحب الزمان بیله سوار

برادر اسدی تسهیگر صندوق های قرض الحسنه گفت: یکی از ابعاد مهمی که می‌توان برای مدیریت جامعه توسط مسجد در نظر گرفت
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، جلسه تشکیل صندوق قرض الحسنه در مسجد صاحب الزمان محله باباش بیله سوار به همت فرمانده پایگاه شهید اتشی برگزار شد.

برادر اسدی تسهیگر صندوق های قرض الحسنه گفت: یکی از ابعاد مهمی که می‌توان برای مدیریت جامعه توسط مسجد در نظر گرفت، مدیریت اقتصادی جامعه و ایفای نقش در عرصه اقتصاد مردم پایه و اقتصاد مقاومتی است. در همین راستا می‌توان به صندوق‌های قرض‌الحسنه مساجد به‌عنوان الگویی که در بازه زمانی پرفروغ بودن خود توانست اثرگذاری مهمی در جامعه ایران داشته باشد و مشکلات بسیاری از مردم را حل کند.

وی افزود : اریخ نشان داده مزیت صندوق‌های قرض‌الحسنه نسبت به دیگر نهادهای پولی و مالی، استقلال آن‌هاست و همگان بر این باورند که استقلال عمل و مردمی بودن این صندوق‌ها برای بانیان و متولیان، امربسیار مهمی است که همواره باید مورد توجه قرارگیرد. لذا چنانچه این صندوق‌ها مانند ادارات دولتی درقالبی کاملا اداری باضوابط ومقررات دست و پا گیر قرار گیرند از کارایی آنها کاسته شده و چه بسا حمایت‌های مردمی را نیز ازدست خواهند داد. ازطرفی اهداف و مأموریت اصلی این صندوق ها غیر انتفاعی بوده و باکمترین هزینه اداره می‌شوند به شکلی که حتی هزینه‌های جاری بسیاری از آنان مانند مساجد از طریق خیرین و مؤسسین آن تأمین می‌شود و از منابع مالی و سرمایه صندوق هیچگونه بهره‌برداری اقتصادی انجام نپذیرفته و درامدی از آن کسب نمی‌شود.

محمدی فرمانده پایگاه شهید آتشی گفت: این صندوق مردمی بوده و شرکت کنندگان میتوانند بعد چند ماه نسبت به آورده ای که دارند از صندوق درخواست تسهیلات کنند و این کاملا قرض الحسنه بوده و بدون درصد خواهد بود و نوعی اتحاد و وحدت مردمی به وجود میاورند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.