این مطلب ۴۲ بار خوانده شده

طرح ارتباط مسجد و مدرسه در شهر لاهرود اجرا می شود

طرح ارتباط مسجد و مدرسه با هدف برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان پایه هشتم در مسجد ، اردوهای زیارتی، برنامه های ورزشی ، هنری و تقدیر از والدین دانش آموزان برتر در شهر لاهرود اجرا می شود.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، این طرح ابتکاری که توسط پایگاه مقاومت بسیج شهید جعفری لاهرود و به منظور جذب هر چه بیشتر دانش آموزان به مساجد در لاهرود برنامه ریزی شده ، تاکنون در مدارس پسرانه شهید ابراهیمی ، جهاد و هنرستان شهید چمران این شهر اجرا شده است.

در این برنامه ، امام جماعت مسجد به صورت دوره ای با حضور در مدارس پسرانه لاهرود ، ضمن اقامه نماز جماعت ، با شیوه های مختلف از جمله ارتباط چهره به چهره با دبیران و محصلان و تقدیر از فعالین برنامه های مسجدمحور ، دانش آموزان را به حضور در بقاع متبرکه و مساجد تشویق می کند.

همچنین در قالب این طرح ، برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان پایه هشتم در مسجد ، اردوهای زیارتی، برنامه های ورزشی ، هنری و تقدیر از والدین دانش آموزان برتر نیز پیش بینی شده است.

به گفته فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید جعفری لاهرود یکی از هدفهای مهمی که در این طرح دنبال می شود تشویق دانش آموزان مستعد و علاقمند جهت تحصیلات حوزوی است.

در این طرح که از حمایت معنوی حجت الاسلام صفری امام جمعه بخش لاهرود نیز برخوردار است ، نهادهای مختلفی از جمله ستاد برگزاری نماز جمعه ، معاونت پرورشی آموزش و پرورش ، مدیران مدارس ، حوزه مقاومت بسیج و هیات امنای مساجد همکاری دارند

پیوند مدرسه ، مسجد و خانواده که اصلی ترین نهادهای تربیتی به شمار می روند ، ضمن پرکردن خلاهای موجود ، می تواند برکات فراوانی از جمله رشد اخلاقی ، دینی و انقلابی آینده سازان جامعه را در پی داشته باشد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.