این مطلب ۲۰ بار خوانده شده
بسیج مساجد و محلات شهرستان بیله سوار

جلسه کارگروه تشکیل صندوق های قرض الحسنه حوزه کوثر جعفرآباد

جلسه کارگروه تشکیل صندوق های قرض الحسنه حوزه بسیج مساجد و محلات کوثر جعفرآباد بیله سوار با حضور معتمدین و تسهیلگر بسیج سازندگی سپاه ناحیه بیله سواربرگزار شد.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات، جلسه کارگروه تشکیل صندوق های قرض الحسنه حوزه بسیج مساجد و محلات کوثر جعفرآباد بیله سوار با حضور معتمدین و تسهیلگر بسیج سازندگی سپاه ناحیه بیله سواربرگزار شد.

در این نشست یزدانی  توضیحاتی در خصوص صندوق های قرض الحسنه و اهداف و وظایف و برنامه ارائه کرد و در ادامه معتمدین سوالات و نظرات خود را در خصوص اجرای این طرح در سطح پایگاه ها ارائه کردند.

یزدانی  در این نشست با تشریح راه اندازی صندوق های قرض الحسنه بسیج به اهداف و کارکرد این صندوق ها پرداخت و از فرماندهان و شورای پایگاه و حوزه خواست در این زمینه تلاش کنند.

لازم به ذکر است طرح ایجاد صندوق های قرض الحسنه بسیج سه سالی است که ابلاغ شده و امسال ۹۵ صندوق قرض الحسنه بسیج باید در سطح پایگاه های بسیج مساجد و محلات شهرستان تشکیل شود.طرح اجرای صندوق های قرض الحسنه بسیج، با هدف حل مشکلات روستا و محله، توسط بسیج محله تشکیل و توسط خود اهالی اداره می شود.

وی افزود : تاریخ نشان داده مزیت صندوق‌های قرض‌الحسنه نسبت به دیگر نهادهای پولی و مالی، استقلال آن‌هاست و همگان بر این باورند که استقلال عمل و مردمی بودن این صندوق‌ها برای بانیان و متولیان، امربسیار مهمی است که همواره باید مورد توجه قرارگیرد. لذا چنانچه این صندوق‌ها مانند ادارات دولتی درقالبی کاملا اداری باضوابط ومقررات دست و پا گیر قرار گیرند از کارایی آنها کاسته شده و چه بسا حمایت‌های مردمی را نیز ازدست خواهند داد. ازطرفی اهداف و مأموریت اصلی این صندوق ها غیر انتفاعی بوده و باکمترین هزینه اداره می‌شوند به شکلی که حتی هزینه‌های جاری بسیاری از آنان مانند مساجد از طریق خیرین و مؤسسین آن تأمین می‌شود و از منابع مالی و سرمایه صندوق هیچگونه بهره‌برداری اقتصادی انجام نپذیرفته و درامدی از آن کسب نمی‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.